۴ دقیقه
هزینه جراحی پلک چقدر است؟

هزینه جراحی پلک

آنچه می خوانید...
هزینه های جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی نوعی عمل زیبایی برای پلک های افتاده و یا پف کرده است که طرفداران آن بیش تر زنان هستند تا مردان. از مساله هایی که ذهن افراد را درگیر خود می کند، هزینه های جراحی پلک است. این جراحی چون جزو عمل هایی زیبایی محسوب می شود، بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. بنابراین نمی توان گفت این جراحی، جزو عمل های ارزان است.

هزینه جراحی پلک به چه عواملی بستگی دارد؟

چندین عوامل هستند که بر هزینه های کلی جراحی بلفاروپلاستی تاثیر می گذارند. از تکنیک به کار گرفته تا جراح و مکان آن همه و همه در هزینه های بلفاروپلاستی دخیل هستند. همچنین این مساله مهم است که جراحی بر روی پلک بالا انجام شود و یا پلک پایین؟ اینکه در تهران و یا شهرهای بزرگ انجام شود و یا شهرهای کوچک؟ بیمارستانی که در آن جراحی صورت می گیرد، خصوصی است یا دولتی. در ادامه به شرح هر کدام خواهیم پرداخت.

نوع جراحی

جراحی زیبایی پلک انواع مختلفی دارد و بسته به اینکه در پلک بالا یا پایین انجام شود و یا به دلیل پف یا افتادگی، هزینه ها می تواند تفاوت داشته باشد. بسته به نوع پوست و میزان پف یا افتادگی چشم هر فرد، هزینه ها فرق خواهد کرد. این یعنی به این معناست که هزینه ها فرد به فرد می تواند متفاوت باشد.

ممکن است برای فردی نیاز به یک سری اصلاحات دیگر باشد. برای مثال ممکن است برای یک فرد نیاز به خارج کردن بافت چربی یا پوست اضافی بیش تری به نسبت فرد دیگر باشد. همین امر سبب می شود تا جراحی سخت تر شده و هزینه ها بالا رود.

هزینه دستمزد جراح

بسته به مهارت، دانش، تجربه و شناخت جراح از بلفاروپلاستی می تواند هزینه ها متفاوت باشد. انتحاب بهترین متخصص چشم برای انجام جراحی زیبایی پلک نیازمند تحقیق و پرس و جو و بررسی نمونه کارهاست. با اینکار می توان به نتیجه مورد نظر دست یافت و از عوارض و دوره نقاهت آن کاست

در صورتی که سوالی در خصوص جراحی بلفاروپلاستی دارید و می خواهید در خصوص هزینه های آن، اطلاعات دقیق تری کسب نمایید، می توانید نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را در این فرم وارد کرده تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
شماره تماس شما با موفقیت ثبت شد.
شماره تماس شما با موفقیت ثبت نشد! لطفا مجددا تلاش نمایید.

هزینه های مربوط به بیمارستان

این جراحی اگر همزمان با جراحی های دیگر انجام شود، معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و نمی توان با بی حسی آن را انجام داد. خود بیهوشی هزینه هایی در پی دارد.

در اتاق عمل بسته به اینکه از چه تجهیزات و امکاناتی برای جراحی استفاده شود، هزینه ها می تواند متفاوت باشد. هزینه های دیگری همچون هزینه دستیار خدمات شخصی و …. بسته به مرکز و بیمارستان می تواند فرق کند.

انتخاب بهترین جراح و بیمارستان

یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل جراحی پلک، انتخاب بهترین پزشک و انجام عمل در یک بیمارستان با تجهیزات کامل و بهداشتی است. این جراحی درست است که زمانبر و طولانی نیستف اما چون حساس است، نیاز به یک سری مراقبت ها دارد. اگر مراقبت های پس از بلفاروپلاستی نیز به خوبی انجام شودف می توان شاهد یک نتیجه عالی با کم ترین جراحت بود.

دستیارانی که پزشک انتخاب می کند بسیار مهم استف چرا که اگر دستیار مهارت کافی نداشته باشد نمی تواند سرعت عمل بالایی داشته باشد که همین امر می تواند خونریزی حین عمل را افزایش داده و دوره نقاهت را طولانی تر کند. عدم انتخاب جراح خوب می تواند همچنین در عدم تقارن چشم ها بعد از بلفاروپلاستی تاثیر بگذارد.

اهمیت این موضوع آن جا مشخص می شود که در صورت انجام هرگونه اشتباه در حین جراحی از طرف پزشک یا بی احتیاطی در دوران بهبودی از طرف فرد، مشکلات متعددی به وجود می آید که برای رفع آن ها معمولا به جراحی های اصلاحی دیگر نیاز است و این خود نه تنها برای فرد بسیار آزار دهنده و ناخوشایند است بلکه باعث چند برابر شدن هزینه های جراحی زیبایی می شود.

توصیه می گردد قبل از عمل زیبایی پلک، با پرسش و تحقیق و مشاوره با پزشک و هزینه های آن و اینکه در کدام بیمارستان جراحی صورت می گیرد، از بروز عوارض احتمالی پیشگیری نمایید.

اشتراک گذاری مطلب:

safapour3-1

دکتر شراره صفاپور

متخصص چشم و فلوشیپ قرنیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *