۴ دقیقه
هزینه عمل آب مروارید چشم

هزینه جراحی آب مروارید

آنچه می خوانید...
هزینه جراحی آب مروارید

از بزرگ ترین مشکلات چشمی که در بزرگسالی و یا طی یک سری شرایط خاص برای هر فردی ممکن است اتفاق بیفتد، آب مروارید چشم است. این بیماری مشکلات زیادی را برای افراد به همراه می آورد. به همین دلیل است که می تواند به بزرگ ترین دغدغه افراد تبدیل شود. درمان این بیماری فقط با جراحی امکان پذیر است کههزینه هایی را به همراه دارد. در این مقاله قصد داریم به هزینه های جراحی آب مروارید و عواملی که در هزینه آن تاثیر می گذارد شااره نماییم.

هزینه های جراحی آب مروارید

هزینه های این جراحی در 4 مرحله محاسبه شده و از افراد دریافت می گردد. معیارهایی که در تعیین هزینه های این جراحی حائز اهمیت است، در ادامه به طور کامل شرح داده خواهد شد. برخی از این عوامل عبارتند از :

ویزیت

متخصص چشم است می خواهد به صورت دقیق تشخیص دهد که چشم شما نیاز به عمل جراحی آب مروارید دارد یا خیر! نیاز خواهید داشت یا خیر ! نیمی از این تشخیص در جلسه ویزیت می باشد.

آزمایشات و معاینات

تشخیص دقیق تر نیاز به بررسی و معاینه های بیش تری دارد که برخی آزمایش ها از سوی چشم پزشک تجویز می شود که فرد باید آن ها ا انجام دهد. این کارها در هزینه های جراحی آب مروارید تاثیر خواهد گذاشت.

هزینه عمل جراحی آب مروارید

خود جراحی که بزرگ ترین هزینه مربوط به آن است نیز مرحله نهایی است که بسته به نحوه انجام آن و پزشک مربوطه، هزینه های ویژه خود را دارد.

معاینات پس از عمل

پس از جراحی، باید طبق روندی که پزشک اعلام می کند معاینات ویژه ای صورت بگیرد. این معاینات برای روند بهبودی چشم انجام شده و هزینه های خاص خود را دارد.

برای اطمینان از روند بهبودی چشم باید ویزیت هایی مجدد پس از عمل انجام گردد که هزینه آن ها باید مد نظر شما باشد.

همانگونه که مشاهده کردید، هزینه ها که شامل 4 مرحله بودند می باشد. باز هم فاکتورهایی دیگری می توانند در هزینه های این جراحی تاثیر گذار باشند.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه عمل آب مروارید

هزینه های این جراحی همانگونه که گفته شد به عوامل مختلفی بستگی دارد. این جراحی عوارض زیادی را ندارد به خصوص که مراقبت های پس از آب مروارید به خوبی انجام گیرد. برای درمان آب مروارید بهتر است اگر راه دیگری ندارید این عمل را انجام دهید. هزینه جراحی آب مروارید به عوامل مختلفی بستگی دارد که به بررسی هر کدام از آن هامی پردازیم. در حالت کلی این عمل ساده بوده و عوارضی به همراه ندارد. و نیاز به هزینه های سنگین بعد از عمل ندارد.

شدت بیماری آب مروارید

از مهم ترین فاکتورهایی که روی هزینه جراحی آب مروارید تاثیر گذار است، شدت آب مروارید است.. شدت پیشرفت آب مروارید بر روی هزینه عمل آب مروارید تاثیر گذار است.شدت بالا و کم بیماری به پیشگیری به موقع و مراقب های حین و بعد عمل بستگی دارد. این بیماری هر چه زودتر درمان شود، شدت پایین تری داشته و هزینه های کم تری دارد و هر چه دیرتر درمان شود شدت بالا رفته، خطر نیز بالا می رود و هزینه های بیش تری را به همراه خواهد داشت.

روش جراحی به کار گرفته شده

ممکن است شدت و پیشرفت این بیماری تا حدی باشد که چشم پزشک متخصص نیاز به استفاده از لیزرهای مصنوعی برای این جراحی باشد تا به طور کامل درمان شود اما روش انجام دادن این لیزر بسته به شرایط و وضعیت چشم می تواند متفاوت باشد. استفاده از لیزر نیاز به تجهیزات مخصوص خود دارد و در این صورت است که نیاز به هزینه بیشتری می باشد. و هزینه عمل آب مروارید چشم معمولی با هزینه جراحی آب مروارید با استفاده از لیزر متفاوت است و بدیهی است که استفاده لیزر تنها در شرایط بسیار حاد تجویز می گردد.

هزینه های پیش از عمل آب مروارید

از عوامل دیگری که در هزینه جراحی آب مروارید تاثیرگذار است، یک سری هزینه های جانبی قبل و بعد عمل است. تست ها و ازمایش هایی ممکن است قبل از جراحی تجویز شوند که انجام آن ها اجباری است، چرا که می توانند تعیین کنند که فرد باید به این زودی تحت عمل قرار گیرد یا نه، و یا اصن نیازی به جراحی است یا نه! و یا ممکن است فرد بیماری داشته باشد که باید آب مروارید تحت شرایط خاصی صورت بگیرد. پس از جراحی نیز نیازمند آزمایش ها و تست ها و معاینه است تا بررسی شود که روند بهبودی به چه صورتی است و آیا عارضه داشته یا نه.

اشتراک گذاری مطلب:

safapour3-1

دکتر شراره صفاپور

متخصص چشم و فلوشیپ قرنیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *